UWAGA - AKTUALIZACJA - granice strefy shengen

You are here

XC Portal

info@xcportal.pl

UWAGA - AKTUALIZACJA - granice strefy shengen

UWAGA!!!

Od dnia 08.07.2016 roku do 02.08.2016 wyłączamy loty transgraniczne (dotyczy granicy RP) z rywalizacji na platformie XcPortal. Uprzejmie prosimy o oznaczanie tych lotów jako NIEKONKURSOWE, nawet jeśli pilot odprawił się korzystając z wcześniej opisanych metod odprawy. Próbowaliśmy znaleźć i stosować korzystną interpretację warunków rozporządzenia, ale nie jest powszechnie stosowana i nie gwarantuje równego dostępu do rywalizacji dla wszystkich pilotów. 

Tymczasem długich i bezpiecznych przelotów,
Kacper Kowalski | XcPortal Team. 

(uaktualniono 2016-07-07 12:50 CEST)

Po weryfikacji w Straży Granicznej dowiedzieliśmy się, że na czas obowiązywania rozporządzenia chęć przekraczania granicy z Polską drogą powietrzną trzeba zgłaszać przed lotem do lokalnych oddziałów Straży Granicznej. Rozmowy są nagrywane a dyspozytorzy mają podgląd na numery dzwoniące i w razie czego mogą swoją decyzję odwołać. Jak dowiedziałem się w oddziale SG w Nowym Sączu, mogę te odstąpienia od odprawy zweryfikować - nie mają ich dużo (pojedyncze przypadki i są zapisywane w dzienniku). Proszę zatem zgłaszajcie potencjalne przekroczenia granicy, a my tym samym uznajemy wszystkie loty wykonane w okresie obowiązywania rozporządzenia za zgodne z regulaminem.

Marek Robel
XCPortal Team

(uaktualniono 06.07.2016 12:34 CEST)

od dzis obowiazuje rozporzadzenie o tymczasowym wznowieniu kontroli granicznej w srefie shengen, (http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/840/D2016000084001.pdf). W związku z tym informujemy, iż oczekujemy na wytyczne i interpretacje rozporzadzenia w kontekscie wykonywania naszych lotow, o czym poinforumjemy tak szybko, jak to mozliwe.

Tymczasem udanych lotow!

XCPORTAL TEAM

(uaktualniono 04.07.2016, 16:56 CEST)