Przestrzeń TMA / CTR oraz nieprzekraczalna wysokość wykonywania lotów.

Jesteś tutaj

XC Portal

info@xcportal.pl

Przestrzeń TMA / CTR oraz nieprzekraczalna wysokość wykonywania lotów.

Cześć,

Mamy dla Was kilka ważnych informacji: 

1. W związku z wczorajszą decyzją Przemka Wojtkiewicza, który zdecydował zmianie statusu swojego niezwykłego lotu na niepunktowany (lot z dnia 05.05.2013r o długości 255km) informujemy, że do klasyfikacji konkursowych XCPortal nie będą przyjmowane loty wykonane w strefach kontrolowanych typu CTR/TMA, nawet jeśli pilot uzyskał zgodę na taki przelot w łączności radiowej. Inaczej mówiąc przestrzeń typu TMA/CTR jest wyłączona z przestrzeni dostępnej na potrzeby naszej rywalizacji. 

Przyjmujemy argumentację Przemka, że loty tego typu to ewenementy i mimo, że wykonane prawidłowo mogą otwierać pole do nadużyć, niosą z sobą trudność weryfikacji, a nade wszystko ich obecność nie służy równości i czystości zasad równorzędnej rywalizacji. Wycofywane z punktacji dotyczy rywalizacji na przestrzeni platformy XCPortal. Loty tego typu będą wysyłane do klasyfikacji zewnętrznych (typu WXC gdy będziemy dostawcą) po ich pozytywnym zatwierdzeniu w trakcie weryfikacji (na świecie loty w ciągłej łączności radiowej są praktykowane i nie ma zachwiania szans względem pilotów z innych narodowości) 

Jumbo - chapeau bas! Kłaniamy się nisko. 

2. Wykorzystanie regulaminowej przerwy w zapisie tracka (np na wymianę baterii) nie powinno budzić wątpliwości, że mogła być wykorzystana dla naruszenia stref. Loty budzące taką wątpliwość mogą być dyskwalifikowane. 

3. Na potrzeby weryfikacji automatycznej przyjmujemy graniczną wartość 3050m npm jako nieprzekraczalną wysokość wykonywania lotów. 

4. loty muszą odbywać się zgodnie z regulaminem, który nie przewiduje buforów tolerancji dla naruszenia stref. 

Powodzenia! 
XCPortal Team.