Nowe zasady rywalizacji drużynowej na PMP 2014

Jesteś tutaj

Aeroklub Polski - KLIP

Nowe zasady rywalizacji drużynowej na PMP 2014

W tym roku wchodzą w życie nowe zasady rywalizacji drużynowej podczas PMP (w Tolminie i w Szczyrku). Do tej pory o tytuł DPMP walczyły tzw. "teamy" powstające najczęściej 5 min. przed zawodami albo nawet już po pierwszej konkurencji. Te "teamy" często nie miały żadnego trwałego żywota i przestawały istnieć w dniu zakończenia zawodów.

Nowe zasady (regulamin rywalizacji o tytuł DMP) zostały uchwalone przez KLiP i zaakceptowane przez Zarząd AP w celu stopniowego zbliżania się do zasad wynikających z ustawy o sporcie. Nowe zasady oznaczają, że m.in.:

1.            Drużyny reprezentują kluby, szkoły i stowarzyszenia paralotniowe oraz kluby nieformalne, niezarejestrowane w żadnej ewidencji, pod warunkiem, że funkcjonują aktywnie, w sposób ciągły, minimum 1 rok.

2.            Drużyny reprezentujące kluby istniejące krócej niż 1 rok muszą zostać pozytywnie zaopiniowane przez KLiP.

3.            Kluby pragnące rywalizować o tytuł DMP muszą się zarejestrować w KLiP (poprzez przesłanie zgłoszenia zawierającego nazwę i listę pilotów – członków klubu – chcących brać udział w rywalizacji na adres e-mail komisja.paralotnie@gmail.com)

4.            Rejestracja klubu w KLiP pod kątem rywalizacji w DMP może nastąpić najpóźniej na 20 dni przed datą zawodów.

5.            Każdy klub może wystawić maksymalnie dwie 5-osobowe drużyny.

6.            Nie jest możliwe przystąpienie do rywalizacji drużyny powstałej ad hoc, wyłącznie na potrzeby zawodów.

7.            Wyniki najlepszych 3 zawodników danej drużyny w danej konkurencji są liczone do ustalenia punktacji i miejsca drużyny w danej konkurencji.

Pełny regulamin zostanie lada chwila zamieszczony przez PSP na stronie PMP (http://psp.org.pl/mistrzostwa-polski-2014-ruszyly-zapisy/#more-3734) i proszę się z nim uważnie zapoznać.

Szczególnie zwracam uwagę na konieczność rejestracji drużyn klubowych w KLiP. Drużyny, które nie zostaną zgłoszone w terminie NIE BĘDĄ mogły rywalizować o tytuł DMP. Termin zgłoszeń upływa 19 maja.

Pozdrawiamy i zapraszamy do zgłaszania drużyn.  KLiP AP