dodawanie lotów do WXC - Światowego konkursu przelotów

Jesteś tutaj

XC Portal

info@xcportal.pl

dodawanie lotów do WXC - Światowego konkursu przelotów

Platforma XCPortal umożliwia dodawanie lotów do WXC -  Światowego Konkursu Przelotów, który jest organizowany pod patronatem FAI (Światowa Federacja Lotnicza). Konkurs dotyczy przelotów wykonanych swobodnie na lotniach lub paralotniach i trwa od pierwszego paździerika do ostatniego dnia września następnego roku.  

Aby dołączyć do WXC należy w swoim profilu kliknąć opcję "edytuj" i podać identyfikator CIVL ID.

CIVL ID to identyfikator nadawany automatycznie przez FAI wszystkim pilotom, którzy po 2001 roku brali udział w zawodach rangi FAI 1 lub FAI 2. CIVL ID służy do identyfikacji pilota w bazie danych FAI, a także automatycznego klasyfikowania i liczenia punktów uzyskanych w zawodach. Każdy pilot posiada unikalny numer, może prześledzić wszystkie zawody w których brał udział, a także poznać pozycje punktową w rankingu na przestrzeni lat. (zobacz profil pilota z Rady Pilotów Michała Gierlacha)

Jeśli nie pamiętasz swojego numeru, chcesz sprawdzić czy posiadasz numer, lub chcesz zarejestrować się po raz pierwszy kliknij tu Ważne jest, aby nie podawać pseudonimów lub ksywek, aby system działał prawidłowo. 

Następnie, po wpisaniu numeru w profilu na platformie XCPortal, każdy wgrany na platformę lot, który zostanie pozytywnie zweryfikowany będzie automatycznie zgłoszony do WXC.


Zachęcamy do rejestracji w bazie FAI i dołączania do WXC
XCPortal Team.