XCBanner - wesprzyj rozwój XCPortalu

Jesteś tutaj

XCBanner - wesprzyj rozwój XCPortalu

Koleżanki i koledzy piloci,
XCPortal działa już 4 sezony organizując dla Was paralotniowe konkursy przelotowe. Jesteśmy przekonani, że w stosunku do poprzednich lat wprowadziliśmy nową jakość dając Wam do dyspozycji nowe narzędzie do rejestracji lotów i współzawodnictwa. Daliśmy też klubom i stowarzyszeniom możliwość organizowania własnych konkursów, z możliwością określenia indywidualnych zasad rywalizacji. Tylko w zeszłym i tym roku poświęciliśmy na rozwój i support ponad 600 osobogodzin pracy. Mamy nadzieję, że to co osiągnęliśmy do tej pory przypadło Wam do gustu i że XCPortal jest dla Was ważnym narzędziem w trakcie sezonu do monitorowania postępów własnych i Waszych koleżanek i kolegów do których możecie się porównywać, analizować, a poprzez to podnosić swoje kompetencje.

Jako założyciele zastanawialiśmy się wspólnie w jaki sposób i w jakim kierunku chcemy dalej rozwijać platformę, tak, aby dać Wam nowe możliwości i aby uczynić rywalizację jeszcze ciekawszą i wciągającą, nie zapominając o edukacyjnym charakterze naszego przedsięwzięcia. Pomysły, te najciekawsze i najważniejsze z naszego punktu widzenia, które analizowaliśmy listujemy poniżej:

  • Nowy silnik strony i wersja mobilna (RWD) - początek już widać w konkursach, planowana jest wymiana całej skórki i dorobienie wersji mobilnej. Więcej informacji i dyskusja na temat wyglądu jest na forum, zapraszamy więc tam.
  • Porównywanie lotów - możliwość porównania wielu lotów,
  • Funkcjonalność pozwalająca uruchomienie Przelotowego Pucharu Polski im. Rafała Łuckosia pod patronatem Aeroklubu Polskiego. 4 lub 6 lotów deklarowanych zgłaszanych poprzez mobilną wersję strony lub aplikację mobilną na telefon z systemem Android (później iOS).
  • Aplikacja mobilna z najważniejszymi funkcjami i live trackingiem
  • Integracja ze stacjami Meteo
  • Możliwość tworzenia wizualizacji tasków na zawodach
  • Klasyfikacja wszechczasów - najlepsze loty różnych typów ze wszystkich lat
  • Kalendarz imprez
  • Konkurs teamowy

Uruchomiliśmy forum XCPortal (pod adresem http://forum.xcportal.pl). Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej z Was włączyło się w dyskusję na temat kierunku rozwoju funkcjonalności platformy. Można tam zgłaszać pomysły oraz je dyskutować. Te najlepsze, cieszące się dużym poparciem będziemy chcieli zrealizować jako pierwsze. Pomoc koncepcyjna jest również bardzo mile widziana na etapie tworzenia nowych funkcjonalności.

Aby to wszystko było możliwe potrzebujemy Waszego wsparcia - również finansowego, ale chcemy nadal utrzymać obecny stan, w którym korzystanie z XCPortal jest nieodpłatny. Dlatego też, zdecydowaliśmy się na ogłoszenie akcji zbiórki cegiełek, a dla Tych którzy zobaczą w tym sens i zechcą przyczynić się do dalszego rozwoju platformy przygotowaliśmy prezent w postaci banera montowanego na plecak paralotniowy, który, mamy nadzieję, przyda Wam się w wymiarze praktycznym i pozwoli szybko zyskać przychylność kierowców, którzy będą chcieli Was podwieźć w kierunku domu po krótkim czy długim przelocie.

Chcemy być przy tym transparentni, dlatego będziemy Was informować o tym ile funduszy udało się zebrać w danym sezonie (będziemy to robić w trakcie imprez zakończeniowych dla danego sezonu) i na jakie cele te fundusze przeznaczyliśmy.

XCPortal Team